Rodziny Polskich Ofiar
13 kwietnia 2021

Protest przeciw poznańskim uroczystościom urodzin A.Hitlera i J.Mengele

PROTEST

przeciwko realizacji spektaklu na cześć Adolfa Hitlera w 132. rocznicę jego urodzin - 20.IV.2021 r.

22 sierpnia 1939 roku, Obersalzberg. Przemówienie Adolfa Hitlera wygłoszone do

oficerów Wehrmachtu przedstawiające cele, jakie miały realizować niemieckie

wojska w Polsce.

„Naszą siłą jest nasza szybkość i nasza brutalność. [...] Co głosić o mnie

będzie słaba zachodnioeuropejska cywilizacja, jest mi obojętne. Wydałem

rozkaz i każę każdego rozstrzelać, kto by chociaż jednym słowem usiłował

krytykować, iż celem wojny nie jest osiągnięcie oznaczonych linii, lecz

fizyczne zniszczenie przeciwnika. W tym celu przygotowałem na razie

tylko na wschodzie moje oddziały Totenkopf, rozkazując im zabijać bez

miłosierdzia i bez litości mężczyzn, kobiety i dzieci polskiego pochodzenia

i polskiej mowy. Tylko w ten sposób zdobędziemy przestrzeń życiową,

której potrzebujemy. Kto dziś jeszcze mówi o wytępieniu Ormian?”

20 kwietnia w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu zaplanowany jest performatywny wykład Olimpijski romans w 83. rocznicę premiery Olimpiady Leni Riefenstahl i 132. rocznicę urodzin Adolfa Hitlera, z cyklu Naziści poza mitem geniuszy zbrodni”, prowadzenie: Marek S. Bochniarz. Nieco wcześniej, bo 16 kwietnia br. ma się odbyć wykład poświęcony niemieckiemu mordercy Josefowi Mengelemu w 110. rocznicę jego urodzin!

Wiemy, że w roku napaści Niemiec na Polskę, 20 kwietnia 1939 roku, władze III Rzeszy uznały Jubileusz 50. urodzin Adolfa Hitlera za święto państwowe, na które przybyli przedstawiciele rządów krajów zagranicznych. Hitler odebrał w tym dniu w Berlinie defiladę 80 tys. żołnierzy III Rzeszy.

1 września 1939 roku ta wielka armia uzbrojonych po zęby żołnierzy Adolfa Hitlera napadła na Polskę, by zniszczyć nasz kraj oraz w sposób planowy i wyjątkowo okrutny pozbawić życia wszystkich Polaków!

Jako Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych reprezentujący Ofiary zbrodni II wojny światowej, pozbawione życia z rozkazu naczelnego wodza - Adolfa Hitlera, największego zbrodniarza i ludobójcy wszech czasów, protestujemy przeciwko obchodom urodzin jakiegokolwiek niemieckiego nazisty w jakiejkolwiek formie!

Skandalicznym jest sam tytuł wykładu! Skandalem nazwać trzeba plan wygłoszenia wykładu w dniu urodzin zbrodniarza - mordercy Polaków, zniszczeń, pożogi, nieszczęść i zagłady.

W imieniu naszych bliskich - polskich Ofiar zbrodni za które odpowiada Adolf Hitler - stanowczo protestujemy przeciwko obchodom urodzin Hitlera w Teatrze Ósmego Dnia - poznańskiej instytucji „kulturalnej”, utrzymywanej z podatków poznaniaków. Zwracamy uwagę Pana Prezydenta, że Teatr Ósmego Dnia to ten sam, którego dyrektorka wcześniej lżyła papieża.

Jest skandalem, że obecnie ta poznańska instytucja "kultury" dopuszcza się obchodów urodzin Adolfa Hitlera nie zważając, że w mieście Poznaniu utworzony został I Niemiecki Obóz Koncentracyjny FORT VII, a prochy tysięcy Polaków pomordowanych przez niemieckich zbrodniarzy Hitlera uświęcają ziemię okolicznych Lasów Palędzko-Zakrzewskich, Lasów Rożnowskich, Rusałki w centrum Poznania i in. miejsc Wielkopolski.

Czy Pan Prezydent i Miasto Poznań kpi sobie z cierpienia i nieszczęść wypędzonych na poniewierkę poznaniaków?

Czy Pan Prezydent i Miasto Poznań za nic ma stratę 6 milionów Polaków, którzy nigdy nie powrócili do swoich domów, do swoich rodzin, bo utracili życie w dołach śmierci lub podczas katorżniczej pracy w obozach śmierci i zagłady, względnie podczas nieludzkiej tułaczki?

Czy Pan Prezydent i Miasto Poznań zdaje sobie sprawę, co czują Rodziny Ofiar, które - osierocone po stracie swoich bliskich, na zawsze okaleczone psychicznie i bytowo - muszą zmierzyć się obecnie
z obchodami urodzin sprawcy największego nieszczęścia ludzkości - II wojny światowej, a z nią planowej eksterminacji narodu polskiego, totalnego zniszczenia kraju, zabytków i kultury narodowej?

Obchody urodzin Adolfa Hitlera są policzkiem wymierzonym w uczucia milionów Polaków - Ofiar i ich Rodzin!

Wnosimy do Pana Prezydenta i Rady Miasta Poznania o interwencję w Teatrze Ósmego Dnia, o zdjęcie z afisza zaplanowanych na 16 i 20 kwietnia br. spektakli o zbrodniarzach II wojny światowej - Adolfie Hitlerze oraz Josefie Mengele w rocznicę ich urodzin - i rezygnację z cyklu „Naziści poza mitem geniuszy zbrodni”.

O nazistach, niemieckich zbrodniarzach należy mówić tak, jak na to zasługują, bez gloryfikacji i łączenia z rocznicą ich urodzin!

Żądamy wyciągnięcia konsekwencji wobec dyrektora Teatru Ósmego Dnia za wprowadzenie na afisze spektaklu „Olimpijski romans w 83. rocznicę premiery Olimpiady Leni Riefenstahl i 132. rocznicę urodzin Adolfa Hitlera”, z prowadzeniem Marka S. Bochniarza - jako kolejnego  skandalicznego spektaklu uwłaczającego nie tylko poznaniakom, ale i wszystkim Polakom. My słyszymy Ofiar Wołanie!
A poznaniacy wołają: WSTYD, HAŃBA, KŁAMLIWA i OBŁUDNA POLITYKA, PSEUDOKULTURA!

Niech Pan Prezydent stanie na wysokości zadania i powstrzyma bezczeszczenie Pamięci Ofiar niemieckiego nazizmu - w trosce o Prawdę i Godność Ofiar!

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych

12 kwietnia 2021 roku

Do wiadomości:

Rada Miasta Poznania, Wojewoda Wielkopolski, Wielkopolski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej,

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau,

Instytut Zachodni im. Zygmunta Wojciechowskiego, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów,

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, poznański oddział IPN,

Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Teatr Ósmego Dnia, media

link do  Afisz - kulturalny wybór_kwiecień 2021:

link do wydarzenia na fanpage Teatr Ósmego Dnia:

link do wydarzenia na fanpage Teatr Ósmego Dnia: